Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Kijowie modlitwa o pokój

W Kijowie modlitwa o pokój

Fot. kmc

W trudnym momencie ryzyka eskalacji konfliktu wspólnota św. Edigiusza modli się o pokój na Ukrainie i w świecie, w kościele św. Aleksandra, na czele z biskupem Witalijem Krywickim, ordynariuszem diecezji kijowsko-żytomierskiej.

Biskup Witalij zwrócił się do obecnych słowami z Ewangelii św. Jana: o tym, jak po zmartwychwstaniu Jezus pojawia się wśród swoich uczniów ze słowami “Pokój wam!” i wzywa ich, aby nieśli to przesłanie pokoju: “Jak Ojciec mnie posłał, tak i Ja was posyłam!”. Ważne jest, abyśmy wszyscy nie tylko dążyli do pokoju, lecz byśmy sami  w sprawie pokoju dążyli do osiągnięcia szczytu doskonałości.

Biskup Witalij rozważał nad pokojem, cytując papieża Jana XXIII, który uważał, że obowiązkowymi składnikami pokoju są sprawiedliwość, prawda, wolność i miłość, zatrzymując się przy każdym z punktów.

Na znak solidarności i wsparcia w tym trudnym czasie do wszystkich uczestników modlitwy zwrócił się także profesor Adriano Rocucci, który jest wiceprzewodniczącym wspólnoty Świętego Egidiusza. Wyraził solidarność społeczności światowej z Ukrainą i mówił o tłumnych akcjach i demonstracjach na placach miast, które organizuje obecnie wspólnota świętego Egidiusza w całej Europie na rzecz pokoju na Ukrainie.

Podczas modlitwy prosili o pokój na Ukrainie i wspominali wszystkie kraje świata, w których teraz trwa wojna lub trwają konflikty zbrojne.

Lidia Baranowska mw,za: Wspólnota św. Egidiusza, kmc, 24 lutego 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code