Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W gronie nauczycieli polonistów

W gronie nauczycieli polonistów

Nauczyciele języka polskiego z terenu Winnickiego Okręgu Konsularnego spotkali się w Winnicy po przymusowej, rocznej przerwie na tradycyjnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej.

Gościem honorowym spotkania był Ambasador RP na Ukrainie Bartosz Cichocki, któremu towarzyszyła Ewa Matuszek – Zagata, odpowiedzialna za sprawy szkolnictwa i związane z nim projekty kulturalno – oświatowe.

Spotkanie miało na celu uczczenie Dnia Nauczyciela, było jednak także okazją do wymiany informacji pomiędzy placówką, a przybyłymi pedagogami. Podczas przygotowanej przez KG RP w Winnicy prezentacji poruszono najważniejsze zagadnienia z zakresu współpracy placówki z nauczycielami i wspierania przez nią procesu nauczania języka polskiego i o Polsce. Zebrani mieli okazję do wymiany doświadczeń oraz podzielenia się radościami i troskami.

Staraniem placówki drugą część spotkania stanowiły warsztaty metodyczne przeprowadzone przez doświadczonych metodyków, instruktorów i wydawców jednego z najpopularniejszych obecnie podręczników do nauki języka polskiego jako obcego. Pani Iwona Stempek, współautorka wymienionego podręcznika, podzieliła się z nauczycielami swoim doświadczeniem i wiedzą, ucząc również korzystania z dedykowanych im pomocy dydaktycznych. Pan Tomasz Stempek zaprezentował możliwości wciąż rozbudowywanej platformy internetowej do nauki języka polskiego.

Po warsztatach nauczyciele mieli okazję do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami Ambasady RP w Kijowie, Konsulatu Generalnego RP w Winnicy oraz metodykami z krakowskiej Szkoły „Glossa”. Gospodarzem wieczoru był Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński. Na uroczystość przybyło ponad 100 nauczycieli z niemal wszystkich ośrodków polskich Winnickiego Okręgu Konsularnego.

Słowo Polskie za: KG RP w Winnicy, 26 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code