Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W Gródku i Kamieńcu przy wsparciu Wschodniego Funduszu Dobroczynności zorganizowano Dzień Dziecka

W Gródku i Kamieńcu przy wsparciu Wschodniego Funduszu Dobroczynności zorganizowano Dzień Dziecka

W dniach 1 oraz 3 czerwca w Gródku Podolskim oraz Kamieńcu Podolskim młodzież i osoby potrzebujące, w tym w starszym wieku otrzymały pomoc charytatywną w ramach obchodów Dnia Dziecka, organizowanego przy wsparciu Wschodniego Funduszu Dobroczynności przez Fundację „Pomoc Polakom na Wschodzie” ze środków Fundacji BGK.

Młodzież oraz dzieci doskonale przygotowały się do powitania honorowych gości, przedstawiając program artystyczny. Na placu kościelnym zabrzmiały piosenki polskie i religijne, uczestnicy imprezy recytowali poezję i zatańczyli.

Później w ramach nieformalnego pikniku dzieciaki otrzymały słodycze oraz inne pyszności. Fundacja „Pomoc Polakom na Wschodzie” zaopatrzyła również parafię w sprzęt nagłaśniający oraz instrumenty muzyczne, gry planszowe, sprzęt sportowy i akcesoria papiernicze.

Podziękowania gościom z Polski skierował ks. Andrzej Siedlecki, wspominając o potrzebie kontynuowania polskich tradycji religijnych i kulturowych. Ze Wschodniego Funduszu Dobroczynności najbardziej potrzebującym i wielodzietnym rodzinom z Gródka Podolskiego przekazano sprzęt AGD – pralki, lodówki, kuchenki gazowe.

Przedstawiciele Fundacji PPnW odwiedzili również Dom Miłosierdzia, prowadzony przez zgromadzenie księży Marianów w Gródku Podolskim. Mieszka w nim 56 osób, potrzebujących stałej opieki, które trafiły tam wprost z ulicy lub nie mają żadnych krewnych.

W Dniu Dziecka każde z dzieci, które odwiedziło imprezę, otrzymało cukierki i czekoladki. Dzięki Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie” Dom Miłosierdzia otrzymał dofinansowanie z Kancelarii Senatu RP w ramach pomocy charytatywnej.

Słowo Polskie na podstawie informacji Eugeniusza Sało, fot. Karina Wysoczańska, KG, 11.06.18 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code