Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » W czerwcowym “Słowie” dużo relacji oraz historii

W czerwcowym “Słowie” dużo relacji oraz historii

Pod koniec czerwca ukazał się kolejny numer miesięcznika „Słowo Polskie”.

W wydaniu można przeczytać m.in. o polskiej akcji humanitarnej – przekazaniu sprzętu medycznego oraz środków ochrony indywidualnej dla ukraińskiej szpitali oraz o kolejnych wydarzeniach związanych z obchodami 100-lecia Sojuszu Piłsudski-Petlura.

Na stronie 3 umieszczono relację z konferencji internetowej z udziałem polskich inwestorów, prowadzących działalność gospodarczą na Ukrainie. Przedstawiciele polskiego biznesu opowiedzieli, jak wygląda sytuacja ich firm w okresie pandemii oraz o wsparciu ze strony władz.

Ciekawostką jest tekst na stronie 5 o odnalezionych w starym podominikańskim klasztorze w Winnicy (obecnie sobór prawosławny Przemienienia Pańskiego) starych malowideł z czasów, kiedy należał od do kościoła rzymskokatolickiego.

Przypomnienie o kolejnej rocznicy bitwy powstańców styczniowych z carskim wojskiem pod Mińkowcami (obecnie na terenie obw. chmielnickiego) znajduje się na stronie 6. O tym, że Czarnobyl Polakom kojarzy się nie tylko z awarią na elektrowni jądrowej ale także z polskim dziedzictwem kulturowym dowiemy się z tekstu Dmytra Antoniuka na stronie 7.

Na stronie 11 i 12 znalazły teksty o tematyce chrześcijańskiej. Na ostatniej stronie miesięcznika przeczytamy o trzech rocznicach dowbyskiego sanktuarium maryjnego oraz o losach parafii w czasach sowieckich.

Redakcja, 2 lipca 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code