Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » W Bracławiu po raz pierwszy odbył się festiwal “Paleta Narodów”

W Bracławiu po raz pierwszy odbył się festiwal “Paleta Narodów”

Faina Bajek prezentuje tradycyjne dania kuchni żydowskiej. W tle namiot polskiej wspólnoty z obrazem św. Jana Pawła II

8 września w Bracławiu (pierwszej stolicy woj. Bracławskiego I RP, obecnie miasteczko w obwodzie winnickim) odbyła się festiwal kultur narodowych „Paleta Narodów”.

Bracław zawsze słynął z multikulturowości, dlatego połączenie ukraińskiej, polskiej, żydowskiej, romskiej, staroobrzędowej i innych kultur w jednym tyglu nikogo nie dziwiło. Zespoły artystyczne, między innymi hniewański polski zespół pieśni i tańca „Podolskie Malwy”, bawiły publiczność od godziny 16 do 18. Pod koniec imprezy przed licznie zebraną publicznością wystąpił Wiktor Pawłyk.

Dzień wcześniej w bracławskim budynku Szojcheta odbyła się konferencja naukowa „Bracławszczyzna w historyczno-kulturalnej przestrzeni Wschodniej Europy”. W spotkaniu wzięli udział znani naukowcy z Winnicy, między innymi wykładowcy z Uniwersytetu im. Stusa oraz Winnickiego Muzeum Krajoznawczego.

Szczególnie atrakcyjnym okazał się festiwal dla dzieci. Dla nich organizatorzy przygotowali specjalny plac zabaw oraz warsztaty z robienia zabawek oraz malowania na twarzy.

Festiwal „Paleta Narodów” w Bracławiu został zrealizowany w ramach programu Ministerstwa Kultury Ukrainy „Małe miasta, duże wrażenia”.

Redakcja, 9 września 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code