Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Bieszczadach pojawi się polsko-ukraińskie przejście rowerowe?

W Bieszczadach pojawi się polsko-ukraińskie przejście rowerowe?

Fot. osm

W polskich Bieszczadach w okolicach ukraińskiej granicy aktywnie rozwija się turystyka rowerowa. Obecnie turyści mogą korzystać z ponad 20 opracowanych i wyposażonych w infrastrukturę tras rowerowych. Kolejna trasa może poprowadzić wprost za wschodnią granicę.

„Tu powstanie przejście graniczne Wołosate-Łubnia – polsko-ukraińskie pieszo rowerowe przejście graniczne położone w województwie podkarpackim, w powiecie bieszczadzkim, w gminie Lutowiska, na przełęczy Beskid pod Menczyłem” – napisał 24 października na swojej stronie w sieci Facebook Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego.

Pod wpisem Pilcha natychmiach pojawiły się żarty o przemycie taniego alkoholu i temu podobne. Ale faktem pozostaje, że rychłe ułatwienia w przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wkrótce będą dotyczyły nie tylko właścicieli czterech kółek ale także jednośladów. Po stronie ukraińskiej na turystów z Polski będzie czekał piękny Użański Park Narodowy, po stronie polskiej zaś – Bieszczadzki Park Narodowy. Turystyka po zakończeniu wojny może stać się kołem napędowym lokalnej i regionalnej gospodarki. A wymiana turystyczna będzie służyła lepszej integracji polsko-ukraińskiej.

Inna Sandiuk, 26 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code