Jesteś tutaj: Home » Inne » W Białymstoku pojawiło się Rondo Wolnej Ukrainy

W Białymstoku pojawiło się Rondo Wolnej Ukrainy

Fot. UM Białystok

Jedno z białostockich rond otrzymało nazwę Ronda Wolnej Ukrainy.

Uchwałę w tej sprawie Rada Miasta Białegostoku podjęła jeszcze we wrześniu, na wniosek prezydenta miasta Tadeusza Truskolaskiego. W dniu 21 października, w symbolicznym odsłonięciu tablicy z nazwą ronda udział wziął ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Zwarycz.

„Otworzyliście dla nas swoje domy, Ukraina wciąż może liczyć na waszą pomoc. Ten gest pokazuje, że Ukraina będzie wolna. Wierzę, że zwyciężymy. I nadal, ramię w ramię, będziemy wspólnie budować naszą przyszłość i naszą przyjaźń” – zaznaczył ukraiński dyplomata.

„Dzisiaj w świat idzie wiadomość, że Białystok ma Rondo Wolnej Ukrainy. To tylko symboliczny gest, ale walcząca z brutalnym najeźdźcą Ukraina potrzebuje takich gestów” – podkreślił Tadeusz Truskolaski podczas odsłonięcia nazwy.

Na pamiątkę tego wydarzenia Tadeusz Truskolaski wręczył ambasadorowi Ukrainy tablicę z nazwą ronda.

Ambasador Wasyl Zwarycz i prezydent Tadeusz Truskolaski odwiedzili także Szkołę Podstawową nr 26 przy ul. Radzymińskiej. Spotkali się z uczęszczającymi do tej placówki dziećmi ukraińskich uchodźców. W tym roku szkolnym naukę w białostockich szkołach rozpoczęły 1004 osoby z Ukrainy. Obecnie w placówkach jest 966 ukraińskich uczniów.

Białostockie Rondo Wolnej Ukrainy znajduje się przy Alei Jana Pawła II.

Walentyna Jusupowa za www.poranny.pl, 23 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *