Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Białogrodzie pod Odessą pokazano wystawę „Walka i Cierpienie” poświęconą Polakom w okresie II wojny światowej

W Białogrodzie pod Odessą pokazano wystawę „Walka i Cierpienie” poświęconą Polakom w okresie II wojny światowej

W centrum kultury polskiej „Akerman” w Białogrodzie nad Dniestrem odbyło się otwarcie wystawy „Walka i Cierpienie. Obywatele polscy podczas II wojny światowej”.

6 października 2019 r. w ceremonii otwarcia wystawy udział wzięli przedstawiciele Konsulatu Generalnego Rzeczypospolitej Polskiej w Odessie, przedstawiciele władz miasta, członkowie polskich towarzystw miasta Białogrodu nad Dniestrem oraz liczni goście.

Na początku uczestnicy wysłuchali komunikatu specjalnego Polskiego Radia z 1 września 1939 roku o ataku III Rzeszy na Polskę, następnie zaś zespół wokalno-muzyczny „Akermańcy” wykonał melodie i piosenki z czasów drugiej wojny światowej.

Zabierając głos konsul Łukasz Winny zwrócił uwagę na uniwersalny charakter tragicznego doświadczenia wojny, które wywarło tak wielkie piętno zarówno na Polakach jak i Ukraińcach.

Słowo Polskie za: KG RP w Odessie, 11 października 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code