Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Belwederze po raz kolejny obradowała Federacja Mediów Polskich na Wschodzie

W Belwederze po raz kolejny obradowała Federacja Mediów Polskich na Wschodzie

23 listopada 2018 roku w Warszawie odbył się V walny zjazd członków Federacji Mediów Polskich na Wschodzie.

Na prezesa organizacji, zrzeszającej media polskie i polonijne na Litwie, Łotwie, Ukrainie i Białorusi, a teraz – także i w Czechach, ponownie wybrano redaktora białoruskiego portalu znadniemna.pl.

Jednym z głównych postulatów, powtarzanych w trakcie licznych wystąpień podczas zjazdu, była zmiana systemu wsparcia działalności mediów polonijnych na dwuletni, a nie jak obecnie w rocznej perspektywie.

Spotkanie rozpoczęło się od mszy św. w kaplicy w Belwederze. Następnie o poważnym traktowaniu mediów polskojęzycznych na Zachodzie i Wschodzie mówili sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski, senator RP Artur Warzocha, prezes Fundacji Wolność i Demokracja Robert Czyżewski, wiceprezes Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie Rafał Dzięciołowski i inni. Przedstawiciele redakcji ze Wschodu oraz Czech przedstawili sytuację w swoich krajach.

O ciągłej poprawie wizerunkowej polskich mediów w wersji papierowej świadczy znacznie lepsza z roku na rok jakość gazet i czasopism, wydawanych przy wsparciu Senatu RP.

Uczestnicy spotkania obalili tezę o bardzo szybkim odejściu od „papieru” na korzyść portali internetowych, Jak pokazuje doświadczenie m.in. „Monitora Wołyńskiego”, który reprezentował Walenty Wakoluk, jest zapotrzebowanie na gazety w języku polskim nie tylko w środowisku polonijnym ,ale także wśród przedstawicieli dominujących narodowości.

Spotkanie członków Federacji Mediów Polskich na Wschodzie zostało zorganizowane przez Kancelarię Prezydenta RP, Kancelarię Senatu RP, Fundację Wolność i Demokracja oraz Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie przy wsparciu Senatu RP.

Słowo Polskie, 26 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code