Jesteś tutaj: Home » Inne » W atmosferze braków prądu oraz Internetu ukazał się listopadowy numer Słowa Polskiego

W atmosferze braków prądu oraz Internetu ukazał się listopadowy numer Słowa Polskiego

Problemy spowodowane rosyjskimi ostrzałami infrastruktury energetycznej na Ukrainie odczuwają wszyscy bez różnicy na pochodzenie, wiek czy wyznanie. Listopad okazał się szczególnie trudny dla redakcji Słowa Polskie przez stałe przerwy w dostawach prądu oraz Internetu. Tym nie mniej pod koniec miesiąca gazeta tradycyjnie trafiła do swoich czytelników.

W jedenastym numerze gazety dużo miejsca poświęcono pomocy, którą udziela Polska walczącej Ukrainie, akcjom humanitarnym oraz wydarzeniom w dziedzinie rozwoju polskiej kultury i języka polskiego, który odbywa się nie zważając na tak trudne czasy.

Liczne środowiska polskie na Ukrainie dołączyły się do obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Teksty o świętowaniu można odnaleźć na stronie 1, 5, 8 i 11.

Listopada to tradycyjny miesiąc modlitwy za zmarłych. W Żytomierzu liczne grono miejscowych Polaków dołączyło się do sprzątania miejscowej polskiej nekropolii. Tekst o tym można przeczytać na stronie 4. Tekst o akcji pamięci na cmentarzu Bajkowa znalazł się na stronie 6.

Młodzież z podolskiego Baru, znanego z opowieści Sienkiewicza wyjechała w podróż do Polski i Słowacji. Przygody młodych Podolaków można śledzić na stronach 5 i 10.

Jak zawsze na stronach Słowa Polskiego nie zabrakło informacji na temat sojuszu Piłsudski-Petlura z 1920 roku oraz informacji z życia kościoła rzymskokatolickiego.

Zapraszamy do czytania gazety w wersji papierowej oraz internetowej!

>>> Gazeta Słowo Polskie nr 11/2022 w wersji PDF <<<

Redakcja, 4 grudnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *