Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » W Ambasadzie RP w Kijowie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Banku Światowego

W Ambasadzie RP w Kijowie odbyło się spotkanie z udziałem przedstawicieli Banku Światowego

Przedstawiciele biznesu mogli się zapoznać z projektami finansowanymi przez Bank Światowy, które są realizowane na Ukrainie.

W dniu 26 września 2018 r. odpowiadając na zapotrzebowanie związanych z Polską przedsiębiorców zorganizowano w Ambasadzie spotkanie z przedstawicielem jednej z najbardziej rozpoznawalnych instytucji finansowych  – Banku Światowego. Pani Barbara Ziołkowska przybliżyła uczestnikom strukturę tej ogromnej instytucji jak i zaprezentowała listę aktualnie realizowanych projektów. Część z nich jest w dalszym ciągu otwarta na uczestnictwo zainteresowanych firm. Dotyczy to m.in. projektów związanych z modernizacją miejskich systemów ogrzewania czy zwiększaniem efektywności energetycznej budynków służby zdrowia. Ekspert wyjaśnił w jaki sposób i spełniając jakie kryteria można startować do przetargów, w których finansowanie zapewnia Bank Światowy.

Poza prezentacją dotyczącą aktywności Banku Światowego na Ukrainie i specyfiki przetargów spotkanie miało charakter swobodnej dyskusji, w której zainteresowani przedsiębiorcy mogli uzyskać z pierwszej ręki wartościowe informacje. Padały pytania odnośnie do kwestii finansowania, rozliczeń czy kształtu niezbędnych dokumentów. Na bieżąco rozwiewano wątpliwości i wyjaśniono szereg niejasności interpretacyjnych. Dotyczyły one m.in. takich kwestii jak wybór odpowiedniej formy prawnej podmiotu startującego w przetargu czy wskazanie waluty, w której będą odbywały się przyszłe rozliczenia między zamawiającym a wykonawcą.

Słowo Polskie na podstawie informacji Ambasady RP w Kijowie, 6 października 2018 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code