Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W Aleksandrowie Kujawskim pod patronatem wiceministra MKiDN Jarosława Sellina upamiętniono żołnierzy URL

W Aleksandrowie Kujawskim pod patronatem wiceministra MKiDN Jarosława Sellina upamiętniono żołnierzy URL

W dniu 2 czerwca w Aleksandrowie Kujawskim w województwie kujawsko-pomorskim na północy Polski na ukraińskim cmentarzu wojskowym odbyły się kolejne uroczystości, organizowane przez miejscowe władze pod patronatem wiceministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosława Sellina, upamiętniające sojuszników Polaków w walce z bolszewikiem – żołnierzy Ukraińskiej Republiki Ludowej.

„Wspólna walka z bolszewizmem prawie 100 lat temu pokazała prawdziwą siłę partnerstwa między Ukrainą i Polską. Stała się przekonującym świadectwem dla współczesnych i kolejnych pokoleń Ukraińców i Polaków, że tylko w pokoju i wzajemnej współpracy nasze narody i państwa są w stanie osiągać sukces i zwyciężać wroga, nie zważając, na ile może on być podstępny” – czytamy w oświadczeniu Ambasady Ukrainy w Polsce.

Cmentarz żołnierzy URL w Aleksandrowie Kujawskim został odnowiony 25 lat temu. Od tego czasu w każdą pierwszą sobotę czerwca odbywają się tutaj uroczystości z udział władz lokalnych i regionalnych, polityków, dyplomatów, duchowieństwa i ukraińskiej mniejszości w Polsce.

Głównym organizatorem upamiętnienia żołnierzy URL, pochowanych na cmentarzu w Aleksandrowie Kujawskim, są władze lokalne na czele z burmistrzem Andrzejem Cieślą.

Słowo Poskie na podstawie informacji zaxid.net, 04.06.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code