Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » W 2020 roku będzie kontynuowana współpraca Szkoły Głównej Służby Pożarniczej ze strażakami na Ukrainie I w Gruzji

W 2020 roku będzie kontynuowana współpraca Szkoły Głównej Służby Pożarniczej ze strażakami na Ukrainie I w Gruzji

polskapomoc.gov.pl

Na cele szkoleniowe i wyposażenie specjalistyczny sprzęt będzie wydane około miliona złotych.

Portal gov.pl informuje, że Polscy strażacy od lat są niezastąpionym partnerem w działaniach Polskiej Pomocy.

„W ramach projektów rozwojowych finansowanych bądź współfinansowanych ze środków polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych szkolą i wyposażają w specjalistyczny sprzęt służby ratownicze w krajach Partnerstwa Wschodniego, głownie na Ukrainie i w Gruzji. Priorytetem jest wdrażanie europejskich wzorców bezpieczeństwa wewnętrznego i ochrony ludności przed skutkami katastrof, klęsk żywiołowych oraz zagrożeń spowodowanych czynnikiem ludzkim. Polscy eksperci zwracają wagę również na zachowanie bezpieczeństwa osobistego w czasie akcji” – czytamy na portalu.

Współpraca Polski z ukraińskimi i gruzińskimi partnerami nabrała szczególnej wagi w obecnej sytuacji rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Biorąc pod uwagę rolę służb ratunkowych w zwalczaniu COVID-19, Ministerstwo Spraw Zagranicznych podjęło decyzję o przeznaczeniu 1,2 mln złotych na kolejne etapy projektów, które mają na celu wzmocnienie wsparcia służb ratowniczych w Gruzji i na Ukrainie oraz lepszą współpracę z polskimi służbami.

Słowo Polskie za: Biuro Rzecznika Prasowego Minsiterstwo Spraw Zagranicznych, 2 kwietnia 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code