Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » W 2017 roku na ukraińskich drogach zginęło ponad 2,5 tys. ludzi

W 2017 roku na ukraińskich drogach zginęło ponad 2,5 tys. ludzi

Zaczynając od 1 stycznia 2018 roku wchodzą w życie nowe ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Od teraz na Ukrainie na terenie miast i wsi można będzie poruszać się z prędkością 50 km za godzinę.

De facto, szybkość może być nieco wyższa – nawet do 69 km, na godzinę (na Ukrainie do dziś są przewidziane tzw. „bonusowe kilometry”). Lecz, jak twierdzą w ukraińskiej Radzie Ministrów, takie nowacje pozwolą znacznie podwyższyć poziom bezpieczeństwa i uratować wiele ludzkich istnień.

– Realizacja rozporządzenia Nr 883 pozwoli przybliżyć narodowe ustawodawstwo do standardów UE – napisano w uzasadnieniu do wprowadzenia nowych reguł. Jak podaje urząd statystyczny tylko w pierwszych 10 miesiącach 2017 roku na ukraińskich drogach zginęło 2317 osób.

Wkrótce wraz z ograniczeniem prędkości jazdy w obszarze zabudowanym na kierowców na Ukrainie czekają także 10-krotnie wyższe mandaty za większość wykroczeń drogowych, wykorzystanie kamer dla zapisu wykroczeń, szczególnie – za jazdę po pijanemu.

Słowo Polskie, 02.01.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code