Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » VIII Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie

VIII Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie

VIII Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie z udziałem blisko 20 zespołów artystycznych odbył się 15 grudnia w Rejonowym Domu Kultury w Korosteniu.

Większość repertuaru festiwalu stanowiły polskie i ukraińskie kolędy oraz pastorałki. Ciekawostką imprezy stała się kolęda w języku niemieckim, wykonana przez jedną z młodych artystek.

Wszystkie zespoły przedstawiły po trzy utwory muzyczne. Najbardziej goście zapamiętają występy żytomierskich „Dzwoneczków” oraz młodych artystów z Olewska. Nie zważając na to, że w VIII Festiwalu Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie brały udział w większości amatorskie zespoły, najważniejszym był nie poziom wykonania tej czy innej kolędy ale ciepła atmosfera oczekiwania na zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Bożonarodzeniową imprezę w Korostyszewie zaszczycili swoją obecnością konsul KG RP w Winnicy Wojciech Mrozowski, prezes Żytomierskiego Obwodowego Związku Polaków Wiktoria Laskowska-Szczur, burmistrz Korostenia Wiktor Moskalenko, prezesi i członkowie polskich organizacji Żytomierszczyzny, duchowieństwo i mieszkańcy Korostenia.

VIII Festiwal Polskiej Kolędy na Żytomierszczyźnie zostal zorganizowany przez Żytomierski Obwodowy Związek Polaków Ukrainy (Wiktoria Laskowska-Szczur, Wanda Laskowska) przy wsparciu KG RP w Winnicy.

Alina Zielińska, bwp


Zdjęcia z festiwalu

{morfeo 483}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *