Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » USA zadeklarowała współpracę z Ukrainą w sprawie Nord Stream 2

USA zadeklarowała współpracę z Ukrainą w sprawie Nord Stream 2

Fot. https://ru.delfi.lt

Ukraina ma wielkiego przyjaciela w osobie USA, gdy chodzi o przeciwstawianie się rosyjskiej agresji – zadeklarował szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo.

Sekretarz stanu zadeklarował wolę bliskiej współpracy z Ukrainą w dziele zwalczania rosyjskiego projektu gazociągu Nord Stream 2 podczas konferencji prasowej z udziałem ministra spraw zagranicznych Ukrainy Pawła Klimkina, który składa oficjalną wizytę w Stanach Zjednoczonych w drugiej połowie listopada.

W trakcie konferencji z udziałem ukraińskiego ministra Pompeo przypomniał, że Stany Zjednoczone “nigdy nie zaakceptują aneksji Krymu przez Federację Rosyjską”.
Nord Stream 2, zgodnie z założeniami ma być gotowy w 2019 roku, wówczas Rosja zamierza ograniczyć przesyłanie gazu rurociągami biegnącymi przez terytorium Ukrainy.

W budowę drugiej nitki gazociągu Nord Stream omijającego Polskę i Ukrainę, oprócz rosyjskiego Gazpromu zaangażowanych jest pięć zachodnich firm energetycznych z Austrii, Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i Holandii.

Słowo Polskie na podstawie informacji polskich mediów, 21 listopada 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code