Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Urzędnicy z Administracji Obwodowej odwiedzili polską firmę „Barlinek” w Winnicy

Urzędnicy z Administracji Obwodowej odwiedzili polską firmę „Barlinek” w Winnicy

27 lipca grupa przedstawicieli Winnickiej Administracji Obwodowej na czele z Andrijem Gyżko skorzystali z zaproszenia dyrektora winnickiego „Barlinka” Winicjusza Iwańskiego by na własne oczy zapoznać się z działalnością bardzo udanego projektu inwestycyjnego.

Warto od razu zaznaczyć, że po modernizacji przedsiębiorstwa na dodatkowe miejsca pracy przyjdzie 300 nowych pracowników. Łączna pula inwestycji w modernizację zakładu, produkującego deskę podłogową, wyniesie 30 milionów Euro.

– Realizacja tak poważnej inwestycji nie jest tak prostym zadaniem, jak by się wydawało na pierwszy rzut oka, bowiem modernizujemy już istniejący obiekt, a nie budujemy od nowa. Lecz warto zaznaczyć, że biznes rozwija się dobrze tam, gdzie są dla takiego rozwoju warunki. W winnickim obwodzie władzy udało się stworzyć właśnie taki sprzyjający inwestycjom klimat – zaznaczył Winicjusz Iwański.

Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej i Rozwoju Regionalnego Wołodymyr Mereżko opowiedział o wzroście produkcji przemysłowej w styczniu-czerwcu 2017 r. o 10,9 proc. oraz wspomniał o innych projektach inwestycyjnych, realizowanych w regionie, dzięki współpracy z Delphi, Fujikura oraz UBC-Group. Wspólnie te trzy firmy pomogą stworzyć 6 tys. nowych miejsc pracy.

Zastępca dyrektora generalnego firmy „Barlinek” Wołodymyr Szewczuk przywitał uczestników spotkania oraz opowiedział o realizacji projektów inwestycyjnych w partnerstwie z EBRR oraz o perspektywie zwiększenia ilości produkcji na przedsiębiorstwie do 6 milionów metrów kwadratowych.

Słowo Polskie na podstawie informacji dmsrr.gov.ua, 02.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code