Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Uroczysty finał pierwszego etapu projektu „Polonijne Multicentrum Edukacyjne”

Uroczysty finał pierwszego etapu projektu „Polonijne Multicentrum Edukacyjne”

9 grudnia, z okazji ukończenia pierwszego etapu projektu «Polonijne Multicentrum Edukacyjne», z Kielc do Winnicy przyjechali organizatorzy – przedstawiciele stowarzyszenia „Integracja Europa-Wschód”. Jednym z celów ich wizyty było dostarczenie oraz zainstalowanie nowego sprzętu dla kolejnych etapów „Polonijnego Multicentrum”.

Opisując krótko samo przedsięwzięcie, można powiedzieć, że jest to interaktywnie multimedialny kurs języka polskiego w dwóch obwodowych miastach – Winnicy oraz Chmielnickim. Jego osobliwością jest wykorzystanie w nauczaniu nowoczesnej platformy E-learning oraz cyfrowej mediateki, dających więcej możliwości dla studiowania ojczystego języka. Uczniowie także mają możliwość studiowania  nie tylko w klasie na zajęciach ale i w domu.

– Wszystko udało się nawet lepiej, niż oczekiwaliśmy – skomentował finał pierwszej części „Polonijnego Multicentrum Edukacyjnego” prezes stowarzyszenia „Integracja Europa-Wschód” Krzysztof Kalita. On także dodał, że ten próbny kurs był  tylko początkiem dużo większego projektu.

Po spotkaniu zostało nawiązano dużo nowych znajomości, jego uczestnicy z ukraińskiej jak również i z polskiej strony zostali otrzymali nowych przyjaciół.  Dzieci z Winnickiego Kulturalno-oświatowego Związku Polaków przedstawili gościom teatralizowane przedstawienie „Warszawskie dzieci” i dostali słodkie prezenty od Świętego Mikołaja, którego tym razem wsparł Konsulat Generalny RP w Winnicy.

W trakcie spotkania uczestnikom projektu zostali wręczone dyplomy ukończenia kursu języka polskiego.

Oksana Płachotniuk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code