Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu

Uroczystości Matki Bożej Fatimskiej w Dowbyszu

12 maja do Dowbysza przybyli pielgrzymi z różnych miast i miasteczek Ukrainy i Polski, aby wziąć udział w uroczystościach Matki Bożej Fatimskiej.

Uroczystą mszę świętą celebrował biskup Leon Dubrawski, ordynariusz diecezji Kamieniecko-Podolskiej wspólnie z kustoszem sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej księdzem Waldemarem Pawelcem i innymi księżmi, którzy przybyli do Dowbysza.

Biskup Leon podczas kazania zachęcał wiernych by w pierwsze pięć sobót miesiąca przystępowali do spowiedzi i Komunii świętej. Także zastanawiał się nad słowami  św. Joanny znanej z Ewangelii Łukasza, zachęcając wszystkich do modlitwy, pokuty i solidarności w modlitwie: rano, w dzień i wieczorem. „Modlitwa ma być także podstawą życia chrześcijańskiego każdego człowieka” – mówił ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej.

Po Liturgii został poświęcony obraz „Pięć talentów”, który na stale zagości w kaplicy sanktuarium. Następnie odbyła się procesja z modlitwą różańcową.

W uroczystości uczestniczyli także harcerzy, przedstawicieli „Harcerstwa Europy na Ukrainie” ze Lwowa, obwodu lwowskiego oraz Polski. Polscy harcerze przyjechali m.in. z Siedlec. W tym samym czasie w Dowbyszu odbywał się zjazd harcerski. Harcerzy dołączyli się do modlitwy i pod czas procesji nieśli figurkę Matki Bożej Fatimskiej i prowadzili modlitwę różańcową.

Na sam koniec uroczystości w Dowbyszu wszyscy pielgrzymi i goście już tradycyjnie smakowali smaczny bigos.

Walentyna Jusupowa na podstawie informacji www.kmc.media, 16.05.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code