Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Uroczystość Bożego Narodzenia w Berdyczowie

Uroczystość Bożego Narodzenia w Berdyczowie

Fot. http://kmc.media

Uroczystość Bożego Narodzenia w ogólnoukraińskim sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej rozpoczęła się z pasterki o północy 25 grudnia.

Liturgii przewodniczył ojciec Krzysztof Urbański OCD, koncelebrowali mu bracia Karmelici bosi ojciec Paweł Ferko OCD i ojciec Maksymilian Podwika OCD.
W liturgii również wziął udział kleryk Aleksander Кarczajew OCD, seminarzysta z Polski. Duchowo dołączył się do swoich parafian w modlitwie proboszcz sanktuarium w Berdyczowie ojciec Rafał Мyszkowski OCD, znajdujący się na misjach parafialnych w Stanach Zjednoczonych.

Kazanie wygłosił proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny ojciec Krzysztof Urbański OCD.

“W imieniu społeczności karmelickiej chciałbym podziękować za ten radosny czas. Życzymy wszystkim Bożego błogosławieństwa, abyśmy otworzyli swoje serce na Jego Narodzenie. Kiedy zamieszka w nim, my również będziemy przemienieni. On zstąpił z nieba, aby spełnić wolę Bożą, a my przyjmujemy Go dla pełnienia Jego woli, a Jego wolą jest  spokój, radość, szczęście, łaska,więc właśnie tego wszystkim życzymy”,- powitał wiernych ojciec Paweł Ferko OCD.

Tradycją stała się obecność na liturgii wielu pastorów protestanckich kościołów Berdyczowa. Na zakończenie Mszy św. w imieniu wspólnot protestanckich pogratulował wszystkim obecnym pastor wspólnoty żydowsko-mesjańskiej “Betel” Jurij Wołoszyn.

Lidia Baranowska na podstawie informacji mediów katolickich, 1 stycznia 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code