Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Upamiętnienie 40-lecia pontyfikatu Świętego Papieża Jana Pawła II w Sławucie

Upamiętnienie 40-lecia pontyfikatu Świętego Papieża Jana Pawła II w Sławucie

Rok 2018 jest bogaty w jubileuszowe wydarzenia dla Polski i narodu polskiego. W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, Polacy z całego świata pamiętają także o  40. rocznicy pontyfikatu Jana Pawła II, wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

W ostatnią niedzielę listopada Związek Polaków na Ukrainie, Oddział w Sławucie dołączył  do obchodów tej pamiętnej daty. W niewielkiej ,ale bardzo przytulnej klasie Sobotniej Szkoły Języka Polskiego zebrali się najbardziej aktywni członkowie organizacji. Zabrzmiały piękne i ciepłe słowa o Ojcu Świętym, o Jego życiu, pełnym Wiary. O jego mądrości, twórczości, całkowitej miłości do Pana Boga i do ludzi. Oglądaliśmy najbardziej znane wideo z życia Papieża: ogłoszenie wyniku konklawe kardynałów 1978 roku, przemówienie z Okna Papieskiego, pielgrzymki Papieża do Polski, aż do ostatniej chwili życia ziemskiego Ojca Świętego na placu Świętego Piotra w Rzymie.

Wśród obecnych byli ludzei, którzy dotknęli ważnej współczesnej historii, którzy mieli szczęście i zaszczyt być obecnymi na spotkaniach z Papieżem podczas Jego pielgrzymek do Polski. Naprawdę, wszyscy mamy szczęście być świadkami życia tak wielkiej osoby. Im więcej jesteśmy dumni z tego, że to On, pierwszy Papież Polak i Słowianin.

W tym wydarzeniu uczestniczyły także nasze dzieci. Właśnie z ich ust zabrzmiały najbardziej wzruszające słowa o papieżu Janie Pawle II.

Wyrażamy podziękowanie z całego serca każdemu, kto dołączył się do uczczenia postać i pamięć Karola Wojtyły, pierwszego Papieża Polaka.

Larysa Cybula, ZPU, Oddział w Sławucie, 3 grudnia 2018 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code