Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Uniwersytet Przykarpacki zjednoczył ukraińskich i polskich fachowców z dziedziny bezpieczeństwa publicznego

Uniwersytet Przykarpacki zjednoczył ukraińskich i polskich fachowców z dziedziny bezpieczeństwa publicznego

4 sierpnia na Uniwersytecie Przykarpackim im. Stefanyka odbyła się konferencja międzynarodowa poświęcona polsko-ukraińskiej współpracy w dziedzinie zwalczania przestępczości.

Spotkanie składało się z dwóch części. Podczas pierwszej jego uczestnicy dzielili się doświadczeniem w dziedzinie tworzenia polityk walki z przestępczością, omówili obecny stan Państwowej Służby kryminalno-wykonawczej w krajowym i międzynarodowym wymiarze.

W konferencji udział wzięli ukraińska wiceminister sprawiedliwości Olena Wysocka, jej polski odpowiednik – wiceminister sprawiedliwości RP Marcin Romanowski, deputowany do Rady Najwyśzej Ihor Fris, rektor Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości Marcin Strzelc, w roli gospodarza – rektor Uniwersytetu Przykarpackiego Ihor Cependa, kadra pedagogiczna, studenci i inni zaproszeni goście.

W drugiej części spotkania słowo zabrali wykładowcy oraz studenci. Tematy rozmów dotyczyły współpracy międzynarodowej w dziedzinie zwalczania przestępczości i wspólnej koordynacji działań, aspekty społeczno-humanitarne, pomoc międzynarodowa w odbudowie Ukrainy wskutek inwazji rosyjskiej.

Uniwersytet Przykarpacki współpracuje z warszawską Szkołą Wyższa Wymiaru Sprawiedliwości w ramach podpisanej umowy o współpracy.

Słowo Polskie za: https://pnu.edu.ua/blog/2022/08/04/40572/, zdjęcia: Uniwersytet Przykarpacki, 4 sierpnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code