Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Unijni liderzy w walczącym Kijowie

Unijni liderzy w walczącym Kijowie

Fot. kprm

Na spotkanie z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim i premierem Denysem Szmyhalem przybyli Polski premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński wraz z premierzy Czech oraz Słowenii.

Rozmowy dotyczyły rosyjskiej agresji w Ukrainie oraz przywrócenia bezpieczeństwa w tej części Europy. Szef polskiego rządu podkreślił jak ważne jest uzyskanie przez Ukrainę statusu kandydata do Unii Europejskiej. Wizyta w Kijowie była przygotowana w ścisłej koordynacji z przedstawicielami europejskimi.

O delegacji poinformowana była społeczność międzynarodowa, w tym organizacje takie jak OBWE, ONZ i NATO. Szef polskiego rządu rozmawiał o tym również z Przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen i Przewodniczącym Rady Europejskiej Charlesem Michelem.

– Unia Europejska musi bardzo szybko nadać Ukrainie status kandydata i zaprosić  do Unii Europejskiej – podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Ukraina walczy nie tylko o swoją wolność i niepodległość, ale broni podstawowych wartości europejskich.

“To niezbędne, by zapewnić Ukrainie skuteczną obronę – a tym samym bezpieczeństwo na wschodniej flance Unii Europejskiej i NATO” – mówił Jarosław Kaczyński.

Słowo Polskie za: tvp, 16 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code