Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » UNICEF uruchomił w Warszawie punkty nauki dla ukraińskiej młodzieży

UNICEF uruchomił w Warszawie punkty nauki dla ukraińskiej młodzieży

Władze miasta Warszawy z myślą o dzieciach i młodzieży z Ukrainy, które chcą kontynuować zajęcia online w ukraińskim systemie edukacji, przygotowały punkty nauki zdalnej, w których można spokojne się uczyć w obecności opiekuna.

Wszystkie punkty są wyposażone w komputery, drukarki i niezbędny sprzęt. Znajdują się w różnych dzielnicach Warszawy, tak by każdy miał do nich łatwy dostęp.
Największy taki punkt mieści się w Centrum Edukacji i Rozwoju przy ul. Towarowej 25A.

Wszyscy zainteresowani mogą otrzymać w nim również pomoc psychologiczną, zdobyć wiedzę w zakresię nauki języka polskiego oraz wziąć udział w różnorodnych zajęciach rozwijających zainteresowania i pasje.

Organizację punktów prowadzonych przez Miasto finansuje UNICEF Polska. Celem działań Warszawy jest zapewnienie wszystkim ukraińskim uczniom możliwości nauki; niezależnie od tego czy dołączą do polskiego systemu oświaty, czy pozostaną w systemie ukraińskim. W działaniach tych wspierają Miasto organizacje pozarządowe, instytucje i firmy prywatne.

Organizatorzy zapraszają do zdalnej nauki oraz korzystania z ciekawych zajęć!

Walentyna Jusupowa za: RM Warszawy, 23 listopada 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code