Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Ulicami byłego Płoskirowa przeszedł Orszak Trzech Króli

Ulicami byłego Płoskirowa przeszedł Orszak Trzech Króli

Na przodzie procesji tradycyjnie – Gwiazda Betlejemska, a za nią Królowie, lub inaczej zwani Mędrcy ze Wschodu – Kacper, Melchior i Baltazar.

Z kolędą bożonarodzeniową Orszak przeszedł od centrum miasta do kościoła pw. Chrystusa Króla Wszechświata na czele z biskupem ordynariuszem diecezji kamieniecko-podolskiej Leonem Dubrawskim.

Do udziału w świątecznym Orszaku zostali zaproszeni Chrześcijanie wszystkich kościołów i konfesji, niosąc pojednanie i zjednoczenie” – zapewnił organizator akcji bożonarodzeniowej o. Anatol Biłous, proboszcz kościoła Chrystusa Króla.

Członkowie wspólnoty Rycerze Kolumba i stowarzyszenia im. Juliusza Słowackiego zorganizowali dla dzieci żołnierzy ATO spektakl i słodycze.

Do świątecznej procesji na cześć Narodzenia Zbawiciela dołączyli się także obrońcy Ukrainy, dzieci, rodzice i żony poległych na wojnie żołnierzy. Wojskowy kapelan Andrij mówił, że nawet gdy żołnierze wrócili już do domu, jednak w myślach oni nadal pozostają na wschodnich rubieżach.

Biskup ordynariusz diecezji kamieniecko-podolskiej Leon Dubrawski, powiedział, że „Ten Orszak zmusił zastanawić się nad swoim życiem, przeanalizować go. Możliwe, że ktoś stracił wiarę, a dzięki Orszakowi ją wzmocnił”.

Przejście zostało zorganizowane po raz piąty i jego szeregi co roku powiększają się o nowych uczestników. Święto Trzech Króli zakończono w kościele Chrystusa Króla Wszechświata.

Franciszek Miciński, Lidia Baranowska, 19.01.18 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *