Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraińskiego obrońcę praw człowieka nie wpuszczono do Białorusi

Ukraińskiego obrońcę praw człowieka nie wpuszczono do Białorusi

Zdjęcie pobrane z msnu.org30 września przedstawicielowi Międzynarodowej obserwacyjnej misji Komitetu międzynarodowej kontroli sytuacji z prawami człowieka w Białorusi, ukraińskiemu społecznemu aktywiście, członkowi Ogólnoukraińskiej młodzieżowej społecznej organizacji „Fundusz Regionalnych Inicyatiw” Władimirowi Sieńko odmówiono w pozwoleniu przekroczenia granicy Republiki Białoruś.

On stał się już 12 przedstawicielem komitetu, któremu zabroniono wjazd na terytorium Białorusi w związku z jego działalnością z obrony praw człowieka.

W wiadomości, którą podaje UNN jest napisane, że Sieńko jechał do Białorusi pociągiem „Kijów-Mińsk”. Przy sprawdzaniu dokumentów przez straż graniczną okazało się, że jego rodzina znajduje się w bazie danych granicznej służby z dopiskiem „wjazd niepożądany albo zabroniony”. Przy tym żołnierze ochrony pogranicza nie mogli nazwać podstawę dla zakazu wjazdu.

Aktywista był zmuszony do kupienia powrotnego biletu do Czernihów na pociąg za rachunek własny „, – mówi się w wiadomości.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code