Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraińskie Ministerstwo Sprawiedliwości poprosiło sąd o zakazanie działalnośći partii komunistycznej

Ukraińskie Ministerstwo Sprawiedliwości poprosiło sąd o zakazanie działalnośći partii komunistycznej

Źródło - unian.uaPo dokładnym zbadaniu udziału działaczy komunistycznej partii Ukrainy w organizacji i wsparciu akcji separatystycznych na terenie Ukrainy, Służba Bezpieczeństwa przekazała do resortu sprawiedliwości dowody takiej działalności. Sąd Okręgowy miasta Kijowa na wniosek Ministerstwa Sprawiedliwości ma rozpatrzyć tą sprawę zgodnie z terminami, wyznaczonymi przez ukraińskie ustawodawstwo.

Niektórzy ukraińscy komuniści, deputowani do parlamentu, z trybuny otwarcie krytykują operację antyterrorystyczną, prowadzoną przez ukraińskie siły zbrojne na wschodzie Ukrainy. Niektórzy nawet wspierają finansowo separatystów oraz przekazują im broń i amunicję.

Razem z apelacjami rozpatrzenie wniosku resortu sprawiedliwości może trwać blisko rok. Z dużym prawdopodobieństwem można prognozować zakazanie działalności komunistów na terenie Ukrainy. Już dziś byli naśladowcy Lenina i Stalina próbują się przefarbować i tworzą nowe lewicowe ugrupowania polityczne.

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code