Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraińskie lotnictwo wojskowe przygotowuje się do walki powietrznej

Ukraińskie lotnictwo wojskowe przygotowuje się do walki powietrznej

Źródło - tsn.ua12 lipca po otrzymaniu nakazu od ministra obrony, ukraińskie samoloty wojskowe przystąpiły do patrolowania przygranicznego z Rosją obszaru powietrznego w celu odbicia ewentualnych atak ze strony rosyjskiej awiacji.

Po kilkukrotnym wtargnięciu w obszar powietrzny Ukrainy grup rosyjskich helikopterów (ostatnie takie zajście miało miejsce 10 lipca, kiedy 6 wojskowych helikopterów Mi-8 oraz Mi-24 zagłębiły się na 4 kilometry w głąb Ukrainy po czym wróciły z powrotem) oraz ostrzałem ukraińskich jednostek wojskowych walczących w ramach ATO z prorosyjskimi terrorystami ze strony rosyjskiej granicy, kierownictwo operacji antyterrorystycznej zwróciło się do ministra obrony z prośbą o udzielenie wsparcia ze strony awiacji.

11 lipca wskutek ostrzału ukraińskiego oddziału pod Zelenopolem przez system BM-21 (analog „Katiuszy” z czasów II Wojny Światowej) zginęło 20 ukraińskich żołnierzy – większość z nich to mieszkańcy Jaworowa na Lwowszczyźnie, członkowie 24 brygady pancernej im. Danyły Halickiego.

Redakcja


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code