Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraiński rząd opublikował projekt Umowy o Stowarzyszeniu z UE

Ukraiński rząd opublikował projekt Umowy o Stowarzyszeniu z UE

12 sierpnia 2013 roku na witrynie ukraińskiego Rządowego Portalu pojawił się 235-stronnicowy projekt Umowy Stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską.

Dokument pojawił się w rubryce „Europejska Integracja” w związku ze zwiększeniem interesu ukraińskiego społeczeństwa do integracji Ukrainy w europejskie struktury – informuje służba prasowa Gabineti Ministrów.

W ostatnich tygodniach aktywizował się wysiłek ukraińskich struktur państwowych, związanych z przygotowaniem powyższej Umowy. Ministerstwo Justycji już potwiedziło zgodność projektu tego dokumentu z ukraińską Konstytucją.

Oprócz tego na poziomie Eurokomisji też trwają podobne procedury, związane z poprawnym tłumaczeniem tekstów projektu na języki Unii Europejskiej a także dopasowaniem ukraińskiego wariantu dokumentów do wymogów Europejskiego Prawa.

W listopadzie br w Wilnie odbędzie się spotkanie krajów „Wschodniego Partnerstwa”, podczas którego Ukraina planuje podpisać umowę stowarzyszeniową z UE.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *