Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraińska lotniczka została porwana przez rosyjskie służby specjalne

Ukraińska lotniczka została porwana przez rosyjskie służby specjalne

Źródło - 116kzn.ruUkrainka Nadija Sawczenko, która razem z innymi członkami batalionu ochotniczego „Ajdar” walczyła przeciwko rosyjskim terrorystom na wschodzie Ukrainy, po dostaniu się do rąk wroga  została przewieziona do rosyjskiego Woroneża i uwięziona na jednym z posterunków milicyjnych tego miasta.

Ukraińskie MSZ kategorycznie zaprotestowało przeciwko kolejnemu wypadkowi porwania ukraińskiego obywatela z terenu własnego państwa przez rosyjskie służby specjalnie i wymaga natychmiastowego umożliwienia powrotu Nadii Sawczenko do ojczyzny.

Unia Europejska prawie od razu poparła w tej sprawie ukraiński resort spraw zagranicznych. Litewski minister Linkas Linkawiczus nazwał tę sytuację „sprawdzianem na udział Rosji w wojnie na Ukrainie”.
31-letnia Nadija przed dostaniem się do niewoli przez 30 dni walczyła przeciwko separatystom. W Rosji jest oskarżona o zabójstwo rosyjskich dziennikarzy i prawdopodobnie trafi przed rosyjski sąd.

Redakcja, bwp


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code