Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraińska drogówka chce by wrócił przegląd techniczny samochodów osobowych

Ukraińska drogówka chce by wrócił przegląd techniczny samochodów osobowych

Zdjęcie pobrano z infosmi.netWydział kontroli ruchu drogowego na Ukrainie chce przywrócenia przeglądu technicznego dla samochodów osobowych. Według kierownika Centrum Bezpieczeństwa Ruchu przy MSW Sergiusza Budnika przez technicznie niesprawny transport zwiększyła się ilość wypadków na drogach. Zły techniczny stan pojazdów nie jest główną przyczyną zwiększenia ilości ofiar śmiertelnych, ale ilość wypadków, spowodowana awarią elementów nadwozia, ciągle rośnie.

Najwięcej wypadków drogowych, jak i wcześniej, zdarza się przez nadmierną szybkość i ignorowanie przepisów, dotyczących manewrowania na poszczególnych odcinkach drogi.

Sergiusz skarży się także na niski poziom świadomości ukraińskich automobilistów, którzy nie śledzą za stanem swoich samochodów. Na przykład, zdarzały się wypadki, gdy stary samochód  rozsypywał się prosto pośrodku drogi, narażając na niebezpieczeństwo nie tylko kierowcę tego pojazdu i jego pasażerów, ale także innych uczestników ruchu.

Z drugiej strony zniesienie w 2011 roku obowiązku przeprowadzenia corocznego przeglądu technicznego przez MSW w znacznym stopniu zmniejszyło korupcje w tym resorcie. Talony o przejściu przeglądu sprzedawano na prawo i na lewo a kolejki, sztucznie tworzone w wydziale transportu, rozciągały się na kilkanaście metrów.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code