Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Ukraińscy dziennikarze-katolicy proszą zagranicznych kolegów o wsparcie informacyjne dla pokojowych demonstrantów

Ukraińscy dziennikarze-katolicy proszą zagranicznych kolegów o wsparcie informacyjne dla pokojowych demonstrantów

Zdjęcie pobrano z credo-ua.orgStowarzyszenie dziennikarzy-katolików Ukrainy apeluje do przedstawicieli mediów i wszystkich ludzi dobrej woli, prosząc dziennikarzy z zagranicy o wsparcie informacyjne pokojowych demonstracji, które trwają na Ukrainie.

– W tak trudnym momencie historii naszej ojczyzny, my, wspólnota ukraińskich dziennikarzy-katolików, apelujemy do przedstawicieli mediów w każdym innym kraju, aby wykazali swoją chrześcijańską solidarność, naświetlając jak najszerzej wydarzenia, związane z pokojową demonstracją Ukraińców przeciwko niesprawiedliwości i przemocy, aby też prosili katolickich hierarchów na całym świecie chociażby przez chwilę zwrócić uwagę na naszych współobywateli, zabrać głoś w ich obronie we wspólnocie Kościoła lokalnego – zaznacza się w apelu.

W sposób szczególny ukraińscy katolicy-reporterzy zwrócili się do watykańskich dziennikarzy:

– Zdajemy sobie sprawę z tego, że wasze zadanie polega na informowaniu całego światu o działalności Papieża. Tego, który pragnie być biskupem pokrzywdzonych i odrzuconych, obrońcą słabych. Już w ciągu miesiąca Ukraina, znajdująca się w centrum Europy, jest domem dla przygnębionych, pobitych, płaczących, pragnących prawdy i sprawiedliwości. Pozwólcie nam usłyszeć głos Pasterza, skierowany do nas w tych dniach! Pomóżcie nam przekazać mu nasze prośby! Chcemy słyszeć słowa Piotra naszego czasu, postawionego dla wzmocnienia braci w wierze.

Przypomnijmy, Stowarzyszenie katolików-dziennikarzy Ukrainy zostało założone 17 grudnia 2011 roku (na początku dziennikarze o wspólnych poglądach połączyli się we wspólnocie na Facebook). W posiedzeniu okrągłego stołu, podczas którego została uchwalona ta decyzja, wzięło udział ponad 40 rzymo- i grekokatolików, którzy pracują w kościelnych i świeckich mediach, uczestniczyli również blogerzy i wydawcy. Wybrano wtedy i dwóch przewodniczących Stowarzyszenia – Anatola Babińskiego i o. Mikołaja Myszowskiego.

W Deklaracji stowarzyszenia jest powiedziane, że jego misja polega na wsparciu dziennikarzy-katolików w ich pracy, duchowym i zawodowym wzrastaniu i zachowaniu tożsamości katolickiej.

Na podstawie informacji CREDO, opracowanie Irena Rudnicka, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code