Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukraińskie komunikaty w warszawskich biletomatach już w lutym

Ukraińskie komunikaty w warszawskich biletomatach już w lutym

Po ukraińsku będzie można kupić bilety w warszawskich biletomatach najprawdopodobniej w lutym, a najpóźniej na początku marca – potwierdza warszawski Zarząd Transportu Miejskiego.

Chodzi o pomysł z końca ubiegłego roku, gdy po informacji o wprowadzeniu ukraińskiej wersji interfejsu w biletomatach w Łodzi, podobną zmianą zasugerował na Twitterze burmistrz warszawskiej Woli Krzysztof Strzałkowski.

Na razie w Warszawie bilet można kupić po polsku, angielsku, niemiecku i rosyjsku. Pasażerowie, którzy pochodzą z Ukrainy, pod względem ilości znacznie przewyższają ilość Rosjan i Niemców, przebywających w stolicy Polski.

Podobne udogodnienia dla gości z kraju znad Dniepru już wprowadzono w Poznaniu i we Wrocławiu. W każdym z tych miast powody były podobne. Ukraińcy stanowią znaczą część społeczności każdego z tych miast i dodatkowa opcja w biletomatach, niebędąca zbyt trudnym technicznie updatem, będzie stanowiła dla nich ułatwienie.

Według szacunków NBP średnio w 2017 r. w Polsce przebywało 900 tys. Ukraińców.

Słowo Polskie na podstawie informacji transport-publiczny.pl, 29 stycznia 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code