Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ukraińskie akcenty na Paradzie Pułaskiego w amerykańskim Buffalo

Ukraińskie akcenty na Paradzie Pułaskiego w amerykańskim Buffalo

Razem z tysiącami Amerykanów polskiego pochodzenia w dorocznej Paradzie Pułaskiego wzięli udział także ukraińskiej diaspory.

Parada Pułaskiego odbyła się w Buffalo w stanie Nowy York po raz 81. Miejscowi Ukraińcy prezentowali się pod logiem „Ukrainian Federal Credit Union”.

Orkiestry reprezentacyjne, grupy taneczne w strojach ludowych, weterani i uczniowie polonijnych szkół przemaszerowali główna ulicą miejscowości Cheectowaga na przedmieściach Buffalo. Zarówno maszerujący, jak i publiczność z dumą trzymali biało-czerwone flagi.

Na czele pochodu maszerowali lokalni działacze polonijni oraz goście z Polski, w tym minister inwestycji i handlu Jerzy Kwieciński. Po zakończeniu parady tysiące Polaków i Amerykanów wzięło udział w polonijnym festiwalu.

Dzień wcześniej w Buffalo w stanie Nowy Jork dobiegła końca amerykańska edycja Kongresu 60 milionów – imprezy, której celem jest integracja polskich środowisk biznesowych w kraju i za granicą.

Słowo Polskie na podstawie informacji Jacka Magdonia, fot. Jacek Magdoń, 7 sierpnia 2019 r.

        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code