Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ukraiński serial „Zniewolona” hitem w polskiej telewizji

Ukraiński serial „Zniewolona” hitem w polskiej telewizji

Fot. serialeweb.pl

Ukraiński serial „Zniewolona” okazał się w lipcu hitem oglądalności, to największa widownia, jaką zanotował jakikolwiek program w lipcu.

Główna bohaterka „Zniewolonej”, Katarzyna Wierbicka, jest dobrą, piękną, mądrą, wykształconą dziewczyną. Dzięki swojej matce chrzestnej – szlachciance pani Czerwińskiej – została wychowana niczym panna błękitnej krwi. Zna języki obce, gra na fortepianie, maluje. Zaczyna też rozumieć, że talenty i pozycja wcale nie poprawiają losu urodzonej w niewoli dziewczyny. Wszyscy wiedzą, że jest ona własnością Piotra Czerwińskiego, najbogatszego ziemianina w Nieżynie.

W produkcji grają również m.in. Alexey Yarovenko, Stanislav Boklan, Julia Aug, Daria Legeyda, Fatima Gorbenko i Anna Sagaydachnaya. Serial miał swoją światową premierę podczas tegorocznych targów telewizyjnych w Cannes.

Aby przekazać atmosferę, twórcy serialu zrezygnowali ze sztucznych dekoracji, a sam film został nagrany w Kijowsko-peczerskiej Ławrze, „Domie czekolady” w Kijowie, Narodowym Muzeum Architektury i życia w Pirogowo, Narodowym historyczno-kulturalnym rezerwacie „Kaczanówka” oraz Pałacu Wiśniowieckich.

W lutym 2019 roju serial został pokazany w ukraińskiej telewizji. Później prawo do wyświetlenia ukraińskiego serialu wykupiła Litwa, Czarnogóra, Serbia, Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Słowenia i Chorwacja, Polska.

Walentyna Jusupowa za: wirtualnemedia.pl, 15 sierpnia 2019 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code