Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraiński samolot An-225 może dostarczyć na lotnisko Chopina środki do walki z koronawirusem

Ukraiński samolot An-225 może dostarczyć na lotnisko Chopina środki do walki z koronawirusem

Fot. Wikipedia

Największy samolot transportowy świata An-225 Mrija, który został stworzony przez zespół kijowskich konstruktorów, wkrótce może przylecieć na warszawskie lotnisko. O

takich planach poinformował KGHM, który podobnie jak inne spółki skarbu państwa, zaangażował się w zakupy środków niezbędnych do walki z koronawirusem.

Informacje o przygotowaniach do przyjęcia samolotu potwierdziło lotnisko im. F. Chopina. Jak dotąd do Warszawy dotarły już cztery transporty ze sprzętem medycznym zakupionym przez KGHM Polska Miedź transport lotniczy. Akcja odbywa się w ramach uruchomionego kilka dni temu mostu powietrznego między Polską a Chinami. Przewozy realizowane są w znacznej części na pokładach samolotów LOT oraz dodatkowo na wynajmowanych frachtowcach. Jak zapowiada KGHM, wykorzystany może w tym celu zostać nawet An-225 Mrija.

Wszystkie służby przygotowują się już na przyjęcie samolotu An-225. Konieczne będzie dostosowanie procedur zapewniających bezpieczeństwo tej operacji. Na początku tego tygodnia Lotnisko Chopina wystąpi do Urzędu Lotnictwa Cywilnego o wydanie zgody na przylot tego największego samolotu na świecie – wyjaśnił Piotr Rudzki, rzecznik prasowy Lotniska Chopina w Warszawie.

Transportowy antonow An-225 jest jednym z największych samolotów w historii i największym samolotem używanym komercyjnie. Jego maksymalna startowa masa wynosi blisko 640 ton.

Sergij Porowczuk za: rynek-lotniczy.pl, 8 kwietnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code