Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraiński Salon Literacki na X Warszawskich Targach Książki

Ukraiński Salon Literacki na X Warszawskich Targach Książki

W dniach 24-26 maja br. w Ukraińskim Salonie Literackim na X Warszawskich Targach Książki odbyła się prezentacja nowych ukraińskich książek oraz wydawnictw.

W tym roku na zostały zaprezentowane m.in.: „Wiwat”, „Wydawnictwo Starogo Lewa”, „Dyskursus”, „Czowen”, „Pabulum”, „Terra Inkognita”, „Luta sprawa”, „Wydawnictwo”, „Krok”, „Osnowy”, „Folio”, „Bukrek”, „Wydawnictwo historyczne”, „Szczo?”.

W czasie trwania Targów obyło się kilka autorskich prezentacji książek oraz warsztaty. W tym odbyła się prezentacja zbioru poezji Jurija Zawadskiego pod tytułem „Wolny człowiek jeszcze się nie urodził”; prezentacja książki Marii Matios „…I chyba nigdy nie jest inaczej”; prezentacja antologii „Współczesna dramaturgia ukraińska. Od A do Ja”; prezentacja książki prof. Bogdana Hudia „Ukraińcy i Polacy na Naddnieprzu, Wołyniu i Wschodniej Galicji koniec XIX wieku i pierwszej połowie XX wieku” oraz prezentacja polskiego tłumaczenie romansu Olega Polakowa „Przyjaciele i niewolnice pani Tekli”.

Walentyna Jusupowa, 1 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code