Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukraiński robot do rozmnażania roślin zwyciężył na Startups Demo Day w Warszawie

Ukraiński robot do rozmnażania roślin zwyciężył na Startups Demo Day w Warszawie

Fot. PUSB

9 grudnia w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odbył się Ukrainian Startups Demo Day. Podczas wydarzenia swoje projekty zaprezentowało 14 ukraińskich startupów, które rywalizowały o nagrodę główną w wysokości 10 000 zł od partnera wydarzenia ICU Ventures.

Zwycięzcą konkursu został zespół Biolity Robotics. Łącznie rywalizowało 14 ukraińskich startupów: Ninja Lender, Biolity Robotics, Mobility EU, Anna, Fruittorg, Phygit, Zeely, Getpin, Scalemate, 2Event, Stanpass, Recoshelf, IVR i Greenbin. Nagroda trafiła do zespołu Biolity Robotics, a jury zwróciło również uwagę na fantastyczny występ zespołu Zeely.

Projekt Biolity Robotics to zrobotyzowane narzędzie do mikro rozmnażania roślin (biologiczna metoda tworzenia kopii roślin), które dzięki algorytmowi opartemu na sztucznej inteligencji przyspiesza pracę nawet o 2000%. Rozwiązanie widzi lepiej niż człowiek, działa dłużej niż człowiek, nie ma problemów z czynnikiem ludzkim i może działać z najmniejszymi eksplantatami.
„Laboratorium Biolity Robotics znajdowało się w Dnipro niedaleko “Jużmasz”. Udało się nam ewakuować sprzęt na 2 dni przed uderzeniem rosyjskich rakiet w budynek obok. Po udanej ewakuacji mamy jeszcze większą motywację do pracy i zwycięstwa. Obecnie nasze laboratorium znajduje się w Warszawie, a zespół pracuje w przestrzeni coworkingowej PUSB. Dziękuję zespołowi projektu za wsparcie ukraińskich startupów” – podzielił się wrażeniami z konkursu Yevhenii Naishtetik, założyciel Biolity Robotics.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez zespół projektu Polish-Ukrainian Startup Bridge (PUSB) z Fundacji Fundusz Współpracy, która od 2018 roku wspiera rozwój ukraińskich startupów.

Słowo Polskie za: Polish-Ukrainian Startup Bridge, 16 grudnia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code