Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ukraiński operator pocztowy „Nowa poczta” wszedł na polski rynek

Ukraiński operator pocztowy „Nowa poczta” wszedł na polski rynek

Fot. google maps

Swój pierwszy oddział w Europie ukraińska “Nowa Poczta” otworzyła w stolicy Polski.

Od października pod adresem: ul. Męcińska 18 klienci mogą dostarczać paczki do 2 kilogramów na Ukrainę za 30 zł, do 10 kilogramów za 45 zł, a do 30 kilogramów za 50 zł. Za dostawę można zapłacić gotówką lub kartą.

Dyrektor ds. zarządzania reputacją NP Pani Olena Plakhova zaznacza że firma w pierwszej kolejności wchodzi na rynki krajów graniczących z Ukrainą: Polski, Słowacji i Rumunii. „To będzie pierwszy etap, a potem zaplanujemy drugi etap i inne kraje” – powiedziała.

W lipcu 2022 roku NP potwierdziła, że planuje wejście na rynek międzynarodowy i zaznaczyła, że Polska będzie pierwsza na liście krajów gdzie zostanie uruchomiony serwis dostawczy. Tłumaczono to tym, że ukraińscy imigranci potrzebują usług firmy za granicą. NP oferuje ukraińskim firmom 25 proc. zniżki na dostawę pomocy humanitarnej. Dotyczy to zarówno transportu na terenie Ukrainy, jak i „z dowolnego miejsca” z zagranicy.

W Polsce Nowa Poczta została zarejestrowana pod nazwą „Nova post”.

Sergij Porowczuk, fot. Google maps, 12 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code