Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Ukraińska uczelnia wojskowa rozszerza współpracę naukową z polskimi partnerami

Ukraińska uczelnia wojskowa rozszerza współpracę naukową z polskimi partnerami

Kadra naukowa i pedagogiczna Wojskowego Instytutu Narodowego Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie stale angażuje się w różne międzynarodowe programy wymiany doświadczeń oraz podwyższenia umiejętności sowich pracowników.

Niedawno pracownik naukowy Centrum Naukowo-Badawczego Iwan Newmerżyckyj odbył staż pedagogiczny na Uniwersytecie Jagiellońskim. Bardzo ważne jest to, że jego kolegów z Polski również interesują doświadczenia ukraińskie.

W ramach wymiany, ukraiński oficer w Instytucie Stosunków Międzynarodowych i Studiów Politycznych UJ dla studentów anglojęzycznych wygłosił cykl wykładów. Na wykładach poruszono wiele zagadnień, w tym dotyczących obecnej sytuacji na wschodzie Ukrainy, a także perspektywy rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego w ramach procesu mińskiego.

Praktyka uwzględniała takie przedmioty jak: stosunki międzynarodowe i sytuacja geopolityczna w regionie, polityka bezpieczeństwa Ukrainy z uwzględnieniem zmian systemowych i reform w strukturze obronnej kraju, a także podstawy wojskowego języka angielskiego.

W ramach stażu odbyło się spotkanie z Dr. hab. Piotrem Bajorem, prof. UJ i omówiono możliwości rozszerzenia współpracy Instytutu Wojskowego z Uniwersytetem Jagiellońskim, w tym wymiany akademickiej, wspólnych projektów i współpracy naukowej.

Walentyna Jusupowa, mw, za armia.inform, 10 lutego 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code