Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Ukraińska Rada Kościołów poparła rządowe inicjatywy w dziedzinie walki z COVID-19

Ukraińska Rada Kościołów poparła rządowe inicjatywy w dziedzinie walki z COVID-19

Przewodniczący Rady Kościołów i różnych wyznań omówili inicjatywy rządowe mające na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się zakażenia COVID-19 na Ukrainie i zgodzili się na dalszy rozwój współpracy z Ministerstwem Zdrowia.

Członkowie Ogólnoukraińskiej Rady Kościołów i Organizacji Religijnych spotkali się 14 lipca 2021 r. w Kijowie pod przewodnictwem arcybiskupa Swiatosława, zwierzchnika Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej.

Wiceminister Zdrowia Ukrainy Iryna Mykyczak podczas spotkania zaapelowała do głów kościołów z prośbą o rozpowszechnianie informacji wśród społeczności religijnych, zwłaszcza ludności wiejskiej, o możliwości i znaczeniu szczepień jako skutecznego środka przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się zakażenia COVID – 19 i ratowania życia naszych współobywateli.

Zaproponowała też zorganizowanie przy wspólnotach kościelnych ośrodków szczepień, do których Ministerstwo Zdrowia dostarczy swój personel i niezbędne preparaty medyczne dla przeprowadzenia szczepień.

Ze swojej strony działacze religijni przedstawili szereg propozycji, by działalność Ministerstwa Zdrowia w tej dziedzinie była jak najbardziej efektywna.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 22 lipca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *