Jesteś tutaj: Home » Inne » Ukraińscy ratownicy uratowali w Antakii kobietę, która spędziła 9 dni pod gruzami

Ukraińscy ratownicy uratowali w Antakii kobietę, która spędziła 9 dni pod gruzami

Fot. ДСНС

„W dziewiątym dniu po strasznym trzęsieniu ziemi w Turcji nasi ratownicy pomogli odnaleźć i uwolnić spod gruzów kobietę, która przeżyła zniszczenie własnego budynku mieszkalnego” – czytamy w komunikacie Państwowej Służby ds Nadzwyczajnych.

Cudowny ratunek miał miejsce w Antakii, gdzie grupa ukraińskich ratowników wykonywała misję poszukiwawczo-ratowniczą w jednej z najtrudniejszych lokalizacji.

Dzisiaj ukraińscy ratownicy kontynuują pracę w jednym z najtrudniejszych rejonów miasta Antakia – sektorze R. To tutaj zespół poszukiwawczy Państwowego Pogotowia Ratunkowego odnalazł i wyciągnął spod gruzów kobietę. Obecnie w sektorze tym pracuje około 30 osób. Są to 2 grupy pracowników ratowniczych. Praca zorganizowana jest w systemie zmianowym bez postojów.
– W ciągu dnia grupa poszukiwawczo-ratownicza jednostki połączonej Państwowego Ratownictwa Medycznego:
• uratowano jedną osobę (kobietę odblokowano spod gruzów);
• zbadano 56 zniszczonych budynków i budowli (437 od początku prac);
• rozebrano 3 gruzy (118 od początku prac);
• odblokowano ciała 9 zmarłych osób (łącznie od początku prac – 50, w tym 9 dzieci) – napisano na stronie resortu.

W mediach napisano także o tym, że polskim ratownikom w Besni udało się wydobyć spod gruzów żywą osobę. Uwięziona kobieta spędziła pięć dób pod zawalonym budynkiem, w sypialni. To 12. uratowany przez polską grupę ratunkową człowiek.

Ukraińskie MSZ poinformowało, że stanem na 14 lutego w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji zginęło 5 obywateli Ukrainy, w tym rodzina z Zaporoża.

Słowo Polskie za: ДСНС, 17 lutego 2023 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code