Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukrainka została członkiem Parlamentu Europejskiego

Ukrainka została członkiem Parlamentu Europejskiego

Źródło - unian.uaPo raz pierwszy w historii Unii Europejskiej do Parlamentu Europejskiego dostała się obywatelka Ukrainy – wykładowczyni Zakarpackiego Instytutu Węgierskiego Andreja Boczkor, która reprezentowała rządzącą koalicję węgierską – alians „Fidesu” oraz „Chrześcijańsko-demokratycznej partii”. Na liście kandydatów Boczkor zajmowała 9 miejsce.

Przedstawicielka węgierskiej mniejszości narodowej nie tylko mieszka na Ukrainie (w miejscowości Beregowe na Zakarpaciu) ale także posiada ukraińskie obywatelstwo. Na Zakarpaciu dwa obywatelstwa nie są rzadkością, posiada je liczna grupa mieszkańców tego regionu.

Planuję pracować w Brukseli i sprzyjać integracji Ukrainy z UE oraz reprezentować interesy węgierskiej mniejszości narodowej Zakarpacia – zaznaczyła Andreja Boczkor.
Rządząca koalicja węgierska w ostatnich wyborach do Europarlamentu udostępniła rodakom za granicą dwa miejsca na liście, na dziesiątym miejscu był także Andor Deli z Sojuszu Węgrów Wojewodyny (Serbia).

Redakcja, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *