Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukrainie zagraża «epidemia» migracji: ponad 50% młodzieży chce wyjechać za granicę

Ukrainie zagraża «epidemia» migracji: ponad 50% młodzieży chce wyjechać za granicę

Zdjęcie pobrano z http://www.wz.lviv.uahttp://slowopolskie.orghttp://slowopolskie.org/http://slowopolskie.org/images/articles/2013/04/big/42faff12144d50f188865f0f319c4712.jpgCo roku ilość ochoczych wyjechać za granicę, szczególnie na Ukrainie Zachodniej, zwiększa się o ponad 10%. Większość – to młodzież i studenci. Już teraz na niektórych polskich uczelniach ilość ukraińskich studentów stanowi ponad 20%. Prognozy ekspertów są niepocieszające: ilość młodych osób, którzy wyjądą za granicę na nau i pracę, będzie ciągle rosła.

Na Ukrainie młodzi ludzie nie widzą dla siebie perspektywy oraz możliwości zarabiania normalnych pieniędzy, odpowiadających ich kwalifikacji, – komentuje tendencję dyrektor Międzynarodowego Instytutu Edukacji Kultury i Łączności z Diasporą Irena Kluczkowska. Eksperci mówią, że tempo „odpływu mózgów” z Ukrainy już zagraża bezpieczeństwu narodowemu. Jeśli sytuacja się nie zmieni, to już wkrótce na Ukrainie powstanie kryzys, związany z brakiem kwalifikowanej siły roboczej.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code