Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraińcy coraz więcej inwestują na południu Polski

Ukraińcy coraz więcej inwestują na południu Polski

Fot. czytajrzeszow.pl

W Rzeszowie ruszyła na nowo jedna z największych ukraińskich inwestycji – budowa kompleksu Capital Towers przy ulicy Podwisłocze.

Po przyjęciu zastrzyku finansowego od nowych wspólników polskiej firmy Capital Towers – ukraińskiej firmy Szmaragd Developer budowa kompleksu ruszyła na nowo. Do chwili obecnej zakończono prace podziemne nad główną częścią kompleksu, a w najbliższych tygodniach budowa zacznie być widoczna ponad ziemią. Ma zostać ukończona w niecałe dwa lata. Ukraiński udziałowiec stał się udziałowcem większościowym (60 proc.).

Inwestycja ma uzyskać 468 mieszkań z 650 miejscami parkingowymi i 2,5 tys. metrów kw. powierzchni usługowych. Jest to więc jedna z większych inwestycji deweloperskich w Rzeszowie.

Dzięki zainwestowaniu środków finansowych z Ukrainy miasto zyskuje wartość dodaną w inwestycjach, bo znacznie więcej pieniądza trafi na lokalny rynek. Pamiętajmy, że przez kilkanaście ostatnich lat Rzeszów nie pozyskał dużych inwestycji zagranicznych, jak wiele innych miast w Polsce.

Niestabilność polityczna Ukrainy, przestarzały ustrój gospodarczy i korupcyjne nawyki administracji powodują, że przedsiębiorcy dorabiający się poważnych pieniędzy na Ukrainie, często myślą o ulokowaniu ich w znacznie bezpieczniejszym miejscu. „Z tego powodu wybierają Polskę” – reasumuje portal „Czytaj Rzeszów”.

Słowo Polskie za: czytajrzeszow.pl, 9 kwietnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code