Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraińcy cieszą się w Polsce rekordowo wysoką sympatią, Andrzej Duda został najpopularniejszym liderem zagranicznym w kraju nad Dnieprem

Ukraińcy cieszą się w Polsce rekordowo wysoką sympatią, Andrzej Duda został najpopularniejszym liderem zagranicznym w kraju nad Dnieprem

Ukraińcy cieszą się w Polsce rekordowo wysoką sympatią, Polacy są lubiani na Ukrainie, a prezydent RP Andrzej Duda został wybrany za naszą wschodnią granicą najpopularniejszym liderem zagranicznym.

Takie wyniki badań przedstawił portalowi TVP Info wicedyrektor Ośrodka Studiów Wschodnich Wojciech Konończuk w oparciu o dane CBOS.

Jako powody polepszenia stosunków Konończuk wskazuje Nord Stream 2, Trójkąt Lubelski i wiele innych.

Z badań CBOS wynika, że aż 43 proc. pytanych deklaruje, że wyraża sympatię do Ukraińców. Wynika to zapewne nie tylko z trudnej sytuacji Ukrainy, czyli wojny z Rosją, ale również z faktu, że Polacy osobiście znają coraz więcej Ukraińców.
W związku z 1,5–milionową migracją ukraińską do Polski stali się oni stałym elementem wielu naszych miast, życia społecznego i gospodarczego – mówi  Wojciech Konończuk.

Według niedawnych ukraińskich badań Polska jest na czele państw, z którymi Ukraina powinna rozwijać relacje. Prezydent RP Andrzej Duda jest tam z kolei najpopularniejszym liderem zagranicznym.

Sergiusz Porowczuk za: TVP, mw, 21 stycznia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code