Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraina zakazała wjazdu na swoje terytorium samochodów z oznaczeniami rejestracyjnymi nieuznanego Naddniestrza

Ukraina zakazała wjazdu na swoje terytorium samochodów z oznaczeniami rejestracyjnymi nieuznanego Naddniestrza

Mieszkańcy samozwańczej republiki naddniestrzańskiej na terenie Mołdawii muszą wymienić tablice rejestracyjne samochodów na tak zwane neutralne.

Od 1 września Ukraina zakazała wjazdu samochodów z oznaczeniami samozwańczej i nieuznanej „republiki Naddniestrza”. Kierowcy takich samochodów są po prostu zawracani na granicy. Przekroczyć granicę będą mogli dopiero po wymianie odznaczeń „naddniestrzańskich ” na tzw. neutralne. Produkcja takich tablic rozpoczęła się jeszcze 4 lata temu, ale nie więcej niż pięć procent właścicieli samchodów zastąpiło odznaczenia przed rozpoczęciem zakazu.

Większość mieszkańców nieuznanej „republiki Naddniestrza „przekracza granicę z Ukrainą na międzynarodowym punkcie kontrolnym”Kuczurgan”. Co trzecie auto w kolejce było tu z numerami samozwańczego państwa. Lecz teraz punkt kontrolny prawie pusty.

Ograniczenia miały być wprowadzone jeszcze półtora roku temu. Ale na prośbę Mołdawii, która obawiała się presji Rosji, zostały one kilkakrotnie przeniesione.

Lidia Baranowska za: pravda, 15 września 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *