Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ukraina traci Krym

Ukraina traci Krym

Zdjęcie pobrano z ua.golos.ua Michał Saakaszwili oraz inni zagraniczni politycy uprzedzają, że Rosja zechce skorzystać z zamieszania po zmianie władzy na Ukrainie i odłączy Krym od tego państwa.

– Radzę ukraińskim politykom, by więcej uwagi poświecili Krymowi. Rosjanie tam już rozdają tysiącami paszporty rosyjskie i planują utworzyć korytarz z Rosji przez Krym i obwód odeski aż do Przydniestrowia, gdzie też wpływ wschodniego sąsiada Ukrainy jest bardzo mocny – Saakaszwili.

25 lutego na Krym przyleciała grupa deputowanych Rosyjskiej Dumy w celu spotkania z przewodniczącym parlamentu krymskiego oraz odwiedzenia Sewastopola. Dzień wcześniej na rozpatrzenie rosyjskiego parlamentu została wniesiona ustawa, pozwalająca w trybie uproszczonym wydawać mieszkańcom Krymu paszporty rosyjskie.

– Jeżeli Krym przez referendum zdecyduje o przyłączeniu się do Rosji albo krymski parlament z taką prośbą zwróci się do nas, to rozpatrzymy te pytania bardzo szybko – poinformowali ukraińskich dziennikarzy rosyjscy deputowani Cekow oraz Aksionow.

Red., bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code