Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Ukraina przetestowała tureckie drony uderzeniowe Bayraktar

Ukraina przetestowała tureckie drony uderzeniowe Bayraktar

Na Ukrainie odbyły się pierwsze loty taktycznych bezzałogowych dronów systemu Bayraktar, kupionych wcześniej w Turcji. Informuje o tym służba prasowa Ministerstwa Obrony.

Należy zauważyć, że od momentu otrzymania na uzbrojenie bezzałogowych dronów Bayraktar do pierwszego lotu po ukraińskim niebie minęły niecałe trzy miesiące.

„Loty  były poprzedzone długim treningiem na symulatorach, każdy pilot musiał odbyć określoną liczbę godzin lotu na symulatorze. Ponadto ten bezzałogowy dron wymaga poważnej organizacji lotów, podobnej do samolotów załogowych. Tak szybko, jak to było możliwe, podnieśliśmy Bayraktar TB2 i rozpoczęliśmy szkolenia bojowe” – czytamy w komunikacie ukraińskiego resortu obrony.

Tureckie systemy bezzałogowe Bayraktar TB2 i Anka-S wspaniale sprawdzili się w czasie operacji «Wiosenna Tarcza” w syryjskiej prowincji Idlib, kiedy tureckie siły zbrojne wykorzystały je na niespotykaną wcześniej skalę.

Odpowiednia taktyka ich użycia, także do zadań bojowych, i współpraca z innymi uczestnikami walki (w tym artylerią) przyczyniły się do wysokiej skuteczności działań tureckich sił zbrojnych.

Lidia Baranowska, 19 marca 2020 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *