Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Ukraina poprawi swoją negatywną reputację w oczach polskich biznesmenów – fiskus

Ukraina poprawi swoją negatywną reputację w oczach polskich biznesmenów – fiskus

Zdjęcie zrobione podczas otwarcia fabryki desek na Ukrainie, pobrane z budnet.plPodczas pierwszego w tym roku spotkania z przedstawicielami małego i średniego biznesu Polski  Państwowa służba podatkowa Ukrainy poinformowała, że ma zamiar wszelkimi sposobami przyczyniać się do ożywienia ukraińsko-polskich stosunków gospodarczych.
„Uwzględniając ogólną odpowiedzialność naszych krajów za przeprowadzenie EURO-2012, my jesteśmy zainteresowani w tym, żeby inwestorzy czuli się komfortowo. Tym bardziej, że w danym przypadku mowa idzie o inwestorach, którzy tworzą podstawę gospodarki – o małym i średnim biznesie „, – zaznaczył kierownik ukraińskiej podatkowej służby Oleksander Klimenko.
Kierownik podatkowej zawiadomił także, że w zeszłym roku firmom z polskim kapitałem na Ukrainie zwrócono 263 młn grn zapłaconego VAT-u, w tym 81 młn – w automatycznym trybie. Ta suma przekraczała sumę, którą wnioskowali polscy biznesmenów.
„Zaczęliśmy zwracać długi, żeby zwrócić naszemu państwu reputację niezawodnego partnera na międzynarodowej arenie”, – podkreślił przewodniczący GNSU.
On także przypomniał że ukraińskie prawo dla stymulacji biznes-klimatu wprowadza obniżenie stawek podatkowych na 2014 rok. W szczególności, podatek od zysku zostanie zmniejszony z 25% do 16%, VAT – z 20 do 17%. Oprócz tego, pewne eksportowe operacje zostaną uwolnione z VAT-u.
„Jestem zdecydowany, że dla polskich biznesmenów to stanie się czynnikiem, który skłoni ich by inwestować na Ukrainie”, – dodał na końcu pan Klimenko.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code